ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Neperstorf, Neukloster-Warin, Nordwestmecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern: 19417

19417

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Neperstorf, Neukloster-Warin, Nordwestmecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern
Град :Neperstorf
Регионот 4 :Neukloster-Warin
Регионот 3 :Nordwestmecklenburg
Регионот 1 :Mecklenburg-Vorpommern
Земја :Германија(DE)
Поштенски :19417

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-MV
ширина :53.82487
должина :11.61658
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Neperstorf, Neukloster-Warin, Nordwestmecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 19417.

Другите се е достапен
Neperstorf, Neukloster-Warin, Nordwestmecklenburg, Mecklenburg-Vorpommern,19417 ©2014 Поштенски Пребарување