ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Malchow, Malchow, Mecklenburgische Seenplatte, Mecklenburg-Vorpommern: 17213

17213

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Malchow, Malchow, Mecklenburgische Seenplatte, Mecklenburg-Vorpommern
Град :Malchow
Регионот 4 :Malchow
Регионот 3 :Mecklenburgische Seenplatte
Регионот 1 :Mecklenburg-Vorpommern
Земја :Германија(DE)
Поштенски :17213

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-MV
ширина :53.47454
должина :12.42555
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Malchow, Malchow, Mecklenburgische Seenplatte, Mecklenburg-Vorpommern се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 17213.

Другите се е достапен
Malchow, Malchow, Mecklenburgische Seenplatte, Mecklenburg-Vorpommern,17213 ©2014 Поштенски Пребарување