ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Herford, Herford, Detmold, Nordrhein-Westfalen: 32049

32049

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Herford, Herford, Detmold, Nordrhein-Westfalen
Град :Herford
Регионот 3 :Herford
Регионот 2 :Detmold
Регионот 1 :Nordrhein-Westfalen
Земја :Германија(DE)
Поштенски :32049

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-NW
ширина :52.14898
должина :8.71071
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Herford, Herford, Detmold, Nordrhein-Westfalen се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 32049.

Другите се е достапен
Herford, Herford, Detmold, Nordrhein-Westfalen,32049 ©2014 Поштенски Пребарување