ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Frankfurt am Main, Frankfurt am Main, Darmstadt, Hessen: 60316

60316

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Frankfurt am Main, Frankfurt am Main, Darmstadt, Hessen
Град :Frankfurt am Main
Регионот 3 :Frankfurt am Main
Регионот 2 :Darmstadt
Регионот 1 :Hessen
Земја :Германија(DE)
Поштенски :60316

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-HE
ширина :50.12689
должина :8.69731
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Frankfurt am Main, Frankfurt am Main, Darmstadt, Hessen се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 60316.

Другите се е достапен
Frankfurt am Main, Frankfurt am Main, Darmstadt, Hessen,60316 ©2014 Поштенски Пребарување