ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Schkopau, Schkopau, Saalekreis, Sachsen-Anhalt: 06258

06258

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Schkopau, Schkopau, Saalekreis, Sachsen-Anhalt
Град :Schkopau
Регионот 4 :Schkopau
Регионот 3 :Saalekreis
Регионот 1 :Sachsen-Anhalt
Земја :Германија(DE)
Поштенски :06258

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-ST
ширина :51.38984
должина :11.98528
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Schkopau, Schkopau, Saalekreis, Sachsen-Anhalt се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 06258.

Другите се е достапен
Schkopau, Schkopau, Saalekreis, Sachsen-Anhalt,06258 ©2014 Поштенски Пребарување