ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Bretzfeld, Bretzfeld, Hohenlohekreis, Stuttgart, Baden-Württemberg: 74626

74626

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Bretzfeld, Bretzfeld, Hohenlohekreis, Stuttgart, Baden-Württemberg
Град :Bretzfeld
Регионот 4 :Bretzfeld
Регионот 3 :Hohenlohekreis
Регионот 2 :Stuttgart
Регионот 1 :Baden-Württemberg
Земја :Германија(DE)
Поштенски :74626

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-BW
ширина :49.17738
должина :9.44041
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Bretzfeld, Bretzfeld, Hohenlohekreis, Stuttgart, Baden-Württemberg се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 74626.

Другите се е достапен
Bretzfeld, Bretzfeld, Hohenlohekreis, Stuttgart, Baden-Württemberg,74626 ©2014 Поштенски Пребарување