ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Oberlangen, Lathen, Emsland, Weser-Ems, Niedersachsen: 49779

49779

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Oberlangen, Lathen, Emsland, Weser-Ems, Niedersachsen
Град :Oberlangen
Регионот 4 :Lathen
Регионот 3 :Emsland
Регионот 2 :Weser-Ems
Регионот 1 :Niedersachsen
Земја :Германија(DE)
Поштенски :49779

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-NI
ширина :52.84895
должина :7.27428
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Oberlangen, Lathen, Emsland, Weser-Ems, Niedersachsen се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 49779.

Другите се е достапен
Oberlangen, Lathen, Emsland, Weser-Ems, Niedersachsen,49779 ©2014 Поштенски Пребарување