ГерманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Röcken, Lützen, Burgenlandkreis, Sachsen-Anhalt: 06686

06686

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Röcken, Lützen, Burgenlandkreis, Sachsen-Anhalt
Град :Röcken
Регионот 4 :Lützen
Регионот 3 :Burgenlandkreis
Регионот 1 :Sachsen-Anhalt
Земја :Германија(DE)
Поштенски :06686

Други Информации
Јазик :German (DE)
Регионален Код :DE-ST
ширина :51.24028
должина :12.11612
Временска Зона :Europe/Berlin
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Röcken, Lützen, Burgenlandkreis, Sachsen-Anhalt се наоѓа во Германија. Нејзините поштенски код е 06686.

Другите се е достапен
Röcken, Lützen, Burgenlandkreis, Sachsen-Anhalt,06686 ©2014 Поштенски Пребарување